W ciemności (Blu-ray)

    Dodaj recenzję:
  • Kod: ki011
  • Dystrybutor: Kinoświat
  • Dostępność: Wysyłamy w ciągu 7-14 dni
  • Polska wersja: Film polski film polski
  • szt.
  • 59,89 zł
Tytuł oryginalny: In Darkness (Blu-ray)
Reżyseria: Agnieszka Holland
Obsada: Robert Więckiewicz, Agnieszka Grochowska, Kinga Preis, Krzysztof Skonieczny, Benno Furmann, Marcin Bosak, Maria Schrader, Herbert Knaup, Julia Kijowska, Michał Żurawski

Najnowsze dzieło Agnieszki Holland „W ciemności” to laureat nominacji do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Obraz zachwycił krytykę filmową na całym świecie swoją odwagą, wymową, warsztatem i wspaniałymi kreacjami aktorów (wybitną rolą Roberta Więckiewicza). Poruszający film autorki „Tajemniczego ogrodu” i nominowanego do Oscara dzieła „Europa, Europa” został uhonorowany trzema statuetkami Polskich Nagród Filmowych Orły oraz jest laureatem Złotej Żaby, Festiwalu Plus Camerimage.

Leopold Socha (Robert Więckiewicz), Polak ze Lwowa przez ponad rok pomagał i dawał schronienie ukrywającej się w kanałach grupie uciekinierów z getta. Za pieniądze. Jednak to, co wydawało się okazją do zarobku, doprowadziło do powstania głębokiej więzi emocjonalnej pomiędzy Sochą a uciekinierami, ewoluując w heroiczną walkę o ludzkie życie.

Inspiracją dla scenariusza „W ciemności” była książka Roberta Marshalla „W kanałach Lwowa”. Wspomnienia jednej z ocalonych - Krystyny Chiger, opisane zostały w książce "Dziewczynka w zielonym sweterku".

Kompatybilność: PlayStation 3, odtwarzacze Blu-Ray, odtwarzacze Blu-Ray 3D
Czas: 138 min.
Format obrazu: 1.85:1 1080i High Definition 16:9
Dźwięk: Polski DTS-HD Master Audio 5.1; Polski Dolby Digital 5.1; Polski LPCM 2.0
Napisy: Angielskie, Polskie
Region: A, B, C
Dodatki: zwiastuny filmu, wywiady z aktorami i twórcami filmu, wywiad specjalny „In Light” z Agnieszką Holland

Napisy Blu-ray: Angielskie, Polskie