Układ zamknięty (Blu-ray)

    Dodaj recenzję:
  • Kod: ki026
  • Dystrybutor: Kinoświat
  • Dostępność: Wysyłamy w ciągu 2-5 dni
  • Polska wersja: Film polski film polski
  • szt.
  • 59,89 zł

Tytuł oryginalny: Układ zamknięty (Blu-ray)
Reżyseria: RYSZARD BUGAJSKI
Obsada: JANUSZ GAJOS, KAZIMIERZ KACZOR, URSZULA GRABOWSKA

Thriller Ryszarda Bugajskiego, twórcy legendarnego „Przesłuchania” i scenarzystów głośnego dramatu „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł” z popisową rolą Janusza Gajosa.

Historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.

Porażająca opowieść o trójce właścicieli świetnie prosperującej spółki, którzy - wskutek zmowy skorumpowanych urzędników: prokuratora (Janusz Gajos) i naczelnika urzędu skarbowego (Kazimierz Kaczor) - zostają pokazowo zatrzymani pod zarzutem działania w zorganizowanej grupie przestępczej i prania brudnych pieniędzy.

Inspiracją dla scenarzystów „Układu zamkniętego”, była prawdziwa historia biznesmenów, zmagających się z zarzutami stawianymi przez prokuraturę oraz urząd skarbowy. Wszyscy trafili do aresztu, a ich firmę doprowadzono do upadku. Sprawy prowadzone przeciwko nim zostały po latach umorzone z powodu braku znamion przestępstwa, a przedsiębiorcy otrzymali symboliczne zadośćuczynienia.

Aktualny temat i świetny scenariusz, sprawiły, że twórcom udało się zgromadzić na planie doborowe nazwiska. Janusz Gajos, jako skorumpowany prokurator, po raz kolejny udowodnił, że jest mistrzem kreowania wyrazistych, czarnych charakterów. U jego boku wystąpili, między innymi, Kazimierz Kaczor, Przemysław Sadowski i Urszula Grabowska. Za wizualną stronę filmu odpowiada Piotr Sobociński jr., autor zdjęć do „Róży” i „Drogówki”. Piosenkę promującą film wykonuje zespół Kult

Kompatybilność: PlayStation 3, odtwarzacze Blu-Ray
Czas: 116 min.
Format obrazu: 2.40:1 1080p High Definition 16:9
Dźwięk: Polski DTS-HD Master Audio 5.1; Polski PCM 2.0
Napisy: Angielskie
Region: B
Dodatki: Teaser i zwiastun filmu, twórcy i aktorzy o filmie, relacja z premiery, teledysk: Kult-Układ zamknięty, making of teledysku

Napisy Blu-ray: Angielskie