Trylogia: Ogniem i Mieczem / Pan Wołodyjowski / Potop [4 Blu-ray DigiBook]

Dodaj recenzję:
  • ID: 4061
  • Dystrybutor: MS Group Media
  • Dostępność: Niedostępny
  • Polska wersja: Film polski film polski
  • szt.
  • 299,99 zł 289,90 zł
  • Niedostępny

Reżyseria: Hoffman Jerzy
Obsada: Łomnicki Tadeusz, Zawadzka Magdalena, Olbrychski Daniel, Braunek Małgorzata, Że-browski Michał, Scorupco Izabella

Pakiet zawiera:
1./ Ogniem i mieczem + książka
2./ Pan Wołodyjowski + książka
3./ Potop + książka
4./ Potop Redivivus + książka


Pan Wo
łodyjowski

Ekranizacja trzeciej części Trylogii Henryka Sienkiewicza, laureata Nagrody Nobla.
Rok 1668. Po śmierci ukochanej narzeczonej pułkownik Michał Wołodyjowski postanawia wstąpić do zakonu. Sprytny plan jego dawnego kompana pana Zagłoby przywraca Wołodyjowskiemu radość życia – ponownie zakochuje się i wraca do służby pod komendą hetmana Sobieskiego. Do- staje pod swoją opiekę twierdzę chreptiowską, gdzie musi stawić czoło atakom Tatarów.

Potop

Ekranizacja drugiej części Trylogii Henryka Sienkiewicza, laureata Nagrody Nobla.
Chorąży orszański Andrzej Kmicic przybywa do Wodoktów, by poznać przeznaczoną mu narzeczoną, Oleńkę Billewiczównę. Młodzi zakochują się w sobie, jednak niepokorna i porywcza natura Kmicica wpędza go w kłopoty. Tymczasem Szwedzi najeżdżają Rzeczpospolitą. Kmicic, aby odkupić winy i odzyskać serce ukochanej, postanawia poświęcić się walce z agresorem.
Potop jest jednym z największych sukcesów polskiej kinematografii. Film uzyskał nominację do Oscara w 1975 roku.

Potop Redivivus

Ekranizacja drugiej części Trylogii Henryka Sienkiewicza, laureata Nagrody Nobla. Potop jest opowieścią o losach chorążego orszańskiego Andrzeja Kmicica i jego ukochanej, Oleńki Billewiczówny. Tłem historycznym akcji jest szwedzki najazd na Polskę w latach 1655–1660. Potop jest jednym z największych sukcesów polskiej kinematografii.
Film uzyskał nominację do Oscara w 1975 roku.

Potop Redivivus – czyli Potop odrodzony – to projekt Filmoteki Narodowej, którego celem było zaprezentowanie współczesnej widowni Potopu na dużym i małym ekranie w doskonałej jakości oraz atrakcyjnej formie. Zrekonstruowana cyfrowo pięciogodzinna wersja dzieła posłużyła do stworzenia nowej wersji montażowej filmu. Montażu dokonał Marcin Kot Bastkowski. Wszystkie prace prowadzone były pod nadzorem artystycznym reżysera Potopu Jerzego Hoffmana i autora zdjęć Jerzego Wójcika.

Ogniem i Mieczem

Ekranizacja pierwszej części Trylogii Henryka Sienkiewicza, laureata Nagrody Nobla.
Rok 1647. Jan Skrzetuski, poseł księcia Wiśniowieckiego, w drodze powrotnej z Krymu ratuje życie pułkownikowi kozackiemu Bohdanowi Chmielnickiemu. Wkrótce potem pomaga wydostać się z opresji kniahini Kurcewiczowej i jej pięknej bratanicy Helenie. Skrzetuski z wzajemnością zakochuje się w Helenie, przyrzeczonej atamanowi kozackiemu Bohunowi. Zbliża się wojna.

Czas: Pan Wołodyjowski: 153 min., Potop: 316 min., Potop-Redivivus: 185 min.,  Ogniem i Mieczem: 176 min.
Dźwięk: Polski DTS-HD Master Audio 5.1
Napisy: 
Pan Wołodyjowski: angielskie, francuskie
Potop: angielskie, francuskie
Potop-Redivivus: polskie (dla niesłyszących), angielskie
Ogniem i Mieczem: angielskie, francuskie, rosyjskie, ukraińskie
Region: A, B, C
Dodatki: Ponad 5 godz. dodatków

Napisy Blu-ray: Angielskie, Francuskie