Robin z Sherwood [3 Blu-Ray + DVD]

Dodaj recenzję:
  • ID: bd810
  • Dystrybutor: Inny
  • Dostępność: Niedostępny
  • Polska wersja: Polski lektor lektor, Polskie napisy napisy

Tytuł oryginalny: Robin of Sherwood (3 Blu-ray)
Reżyseria: James Allen, Ben Bolt
Obsada: Michael Praed, Judi Trott, Clive Mantle, Ray Winstone, Phil Rose, Mark Ryan, Peter L. Williams, Nicholas Grace, Robert Addie, Philip Jackson, John Abineri

"Robin z Sherwood" to kultowy serial lat osiemdziesiątych, który dla wielu pozostał jedyną prawdziwą adaptacją legendy o Robin Hoodzie, w niezwykle nastrojowy sposób łączy przygodową akcję z elementami magii i mistycyzmu. Ten brytyjski serial telewizyjny został nakręcony w latach 1983-1985. Producentem serialu była angielska telewizja HTV oraz amerykańska filma "Goldcrest". Scenariusz napisał Richard Carpenter, a pierwszą serię wyreżyserował Ian Sharp. Serial składa się z 26 odcinków (3 serie). W pierwszych trzynastu (seria 1 i 2) w postać Robin Hooda wcielił się Michael Praed, w trzeciej serii rolę tą powierzono Jasonowi Connery.

Niniejsze wydanie Blu-ray Digipak zawiera całą serię 1 i 2, czyli łącznie 13 odcinków na 3 płytach Blu-ray wraz z dodatkami.

Dysk 1
Czarownik cz.I
Schwytany przez Gisburne`a Robin zostaje wtrącony do lochów Nottingham za kłusownictwo. Tam poznaje ludzi, których namawia do ucieczki, do lasu Sherwood.

Czarownik cz.II
Już na wolności Robin stara się uwolnić lady Marion, uwięzioną przez diabolicznego Barona De Belleme.

Wiedźma z Elsdon
Jennet z Elsdon oraz jej mąż zostają oskarżeni o czary i skazani na śmierć. Szeryf Nottingham proponuje im ułaskawienie w zamian za obezwładnienie bandy Robin Hooda za pomocą magii.

Dysk 2
Siedmiu Ubogich Rycerzy Banici stają się obiektem ataku Templariuszy - rycerzy-zakonników, którym przewodzi fanatyczny Reynard De Villaret - którzy sądzą, że to Robin ukradł im ich święty symbol.

Alan-A-Dale
Do Sherwood przybywa bard o złamanym sercu z zamiarem zabicia Szeryfa z Nottingham. Obiekt jego uczuć - Mildred, córka barona De Bracey - pod przymusem ma wyjść za mąż za Szeryfa. Robin decyduje się pomóc młodym kochankom.

Błazen Królewski
Robin ratuje z opresji tajemniczego rycerza, który okazuje się być królem Ryszardem Lwie Serce. Zaskarbiwszy sobie łaski u króla, Robin staje się jego faworytem. Jednak zachowanie monarchy staje się coraz bardziej dziwne...

Miecze Waylanda cz.I
Banda Robin Hooda opuszcza Sherwood, by obronić odległą wioskę przed Psami Lucyfera - staszliwymi jeźdzcami, terroryzującymi okolicę. Są oni sługami potężnego zakonu pod wodzą Morgwyn z Ravenscar.

Miecze Waylanda cz.II
Morgwyn rzuca urok na bandę i banici sprzymierzają się przeciw swojemu przywódcy. Robin sam musi stanąć do walki twarzą w twarz z Lucyferem...

Dysk 3
Przepowiednia
Książe Jan przyjeżdża do Nottingham. Przywozi z sobą tajemniczego, zamaskowanego więźnia, którego tożsamość jest pilnie strzeżoną tajemnicą. Herne przepowiada śmierć króla Ryszarda oraz że więźniem jest ktoś bliski Robinowi. Banici postanawiają dowiedzieć się prawdy, nie przewidując jaki będzie ona miała wpływ na całą drużynę...

Władca Drzew
Pod nieobecność Szeryfa, Gisburne opłaca bandę okrutnych najemników pod dowództwem Bertranda De Nivelle. Mają oni za zadanie unicestwić bandę Robin Hooda. W tym czasie w Sherwood odbywa się święto, pod przewodnictwem Herna Myśliwego, kiedy nie można przelewać krwi. Robin musi wykazać się dużym sprytem by obronić się przed atakiem.

Dzieci Izraela
Szeryf ma duży dług u pewnego żydowskiego kupca. Aby uniknąć spłaty, Szeryf wykorzystuje incydent pogromu Żydów w mieście York, by wywołać zamieszki w Nottingham, podczas których planuje zamordować kupca i jego rodzinę. On sam ucieka do Sherwood, gdzie jego prześladowcy będą musieli stawić czoła nie tylko bandzie Robin Hooda, ale też mocom tajemnej księgi.
Zaklęcie
Zła wiedźma Lilith rzuca na Robina urok, wpływając na niego by ukradł Srebrną Strzałę z groty Herne`a. Pragnie ona użyć mocy Strzały by wskrzesić demona z krainy umarłych. Herne musi uwolnić Robina spod uroku wiedźmy, zanim ciemne moce zdołają pokonać siły światła i sprowadzą zgubę na cały świat.

Największy wróg
Król Jan grozi Szeryfowi utratą stanowiska jeśli nie pozbędzie się Robin Hooda. Szeryfowi w końcu udaje się zasadzka na bandę, z której uchodzą jedynie Robin, Much i Marion. Ścigani przez armię ludzi i psy zostają oni przepędzeni z Sherwood i chronią się na skalistym wzgórzu. Ich strzały sieją postrach wśród prześladowców, ale szanse ucieczki są nikłe... unicestwić bandę Robin Hooda. W tym czasie w Sherwood odbywa się święto, pod przewodnictwem Herna Myśliwego, kiedy nie można przelewać krwi. Robin musi wykazać się dużym sprytem by obronić się przed atakiem.

Kompatybilność: PlayStation 3, odtwarzacze Blu-Ray
Czas: 650 min.
Format obrazu: 1.33:1 1080p High Definition 4:3
Dźwięk: Angielski Dolby Digital 1.0; Polski Lektor Dolby Digital 1.0
Napisy: Polskie; Angielskie
Region: A, B, C

Napisy Blu-ray: Angielskie, Polskie