Kompania Braci [6 Blu-ray]

Dodaj recenzję:
  • ID: ga006
  • Dystrybutor: Galapagos
  • Dostępność: Niedostępny
  • Polska wersja: Polskie napisy napisy

Tytuł oryginalny: Band of Brothers
Reżyseria: Tom Hanks David Frankel
Obsada: Donnie Wahlberg, Ron Livingston, Damian Lewis, Rick Warden, Mathew Settle

Fabuła została oparta na wywiadach z ocalałymi żołnierzami Kompanii E, a także ich dziennikach i listach, Kompania braci relacjonuje losy ludzi, którzy wykazali się niezwykłą odwagą i pokonali wielki strach. Służyli w elitarnej kompanii strzelców. Wraz z aliantami wylądowali w Normandii, walczyli w bitwie o Ardeny i zdobyli Orle Gniazdo Hitlera w Berchtesgaden. Ich oddział poniósł ciężkie straty, a oni sami stali się legendą.

KOMPANIA BRACI to 10-cio odcinkowy serial telewizyjny. Jest to ekranizacja bestsellerowej powieści prof. Stephena E. Ambrose'a pod tym samym tytułem. Serial, wyprodukowany przez wytwórnię DreamWorks Television dla stacji HBO, powstał dzięki pomysłowi i zaangażowaniu Stevena Spielberga i Toma Hanksa w roli producentów wykonawczych.

To wielkie widowisko wojenne, zrealizowane z wielkim rozmachem przy budżecie 120 milionów dolarów, jest największą produkcją w historii telewizji. Uroczysta premiera KOMPANII BRACI odbyła się 6 czerwca 2001 roku na cmentarzu przy plaży Utah w Normandii, w miejscu historycznego lądowania amerykańskich dywizji powietrzno - desantowych w 1944 roku.

Zrealizowany na podstawie bestsellerowej powieści Stephena E. Ambrose'a serial TV "Kompania braci" opowiada historię Kompanii E 506 pułku piechoty spadochronowej 101 Dywizji Powietrznodesantowej Armii Stanów Zjednoczonych.

Kompatybilność: PlayStation 3, odtwarzacze Blu-Ray
Czas: 625 min.
Format obrazu: 1.78:1 1080p High Definition 16:9
Region: A, B, C
Dodatki: Dynamiczny opcjonalny komentarz - obraz w obrazie - weteranów Kompanii E, interaktywny przewodnik po polu bitwy, zawierający kalendaria, mapy, profile żołnierzy i wiele więcej

Dźwięk Blu-ray: Angielski DTS-HD Master Audio 5.1, Czeski Dolby Digital 5.1

Napisy Blu-ray: Angielskie, Czeskie, Chińskie, Greckie, Polskie, Rumuńskie, Tajskie