5 dni wojny [Blu-ray]

Dodaj recenzję:
  • ID: tim180
  • Dystrybutor: Filmostrada
  • Dostępność: Wysyłamy w ciągu 2-5 dni
  • Polska wersja: Polski lektor lektor, Polskie napisy napisy
  • szt.
  • 59,89 zł
Tytuł oryginalny: 5 Days of War (Blu-ray)
Reżyseria: Renny Harlin
Obsada: Rupert Friend, Emmanuelle Chriqui, Richard Coyle, Heather Graham, Johnathon Schaech, Rade Šerbedžija, Andy Garcia, Val Kilmer, Mikko Nouisiainen

Wojna rosyjsko-gruzińska staje się dla cenionego reżysera okazją do przyjrzenia się ludzkim dramatom wynikłym z zawikłania jednostki w wielką historię. Z każdym kadrem wydarzenia z 2008 roku są nam bliższe. Spora w tym zasługa doskonałości technologii Blu-ray. Kanwą kinowego obrazu jest praca dokumentalistów, pozornie niezaangażowanych w konflikty zbrojne, które relacjonują. 
 
To oni, na czele z reporterem wojennym Thomasem Andersem, prowadzą nas przez zawiłości gruzińskiego strachu, rosyjskiej dominacji politycznej na arenie międzynarodowej, z ich rąk otrzymujemy do wglądu dramaty pojedynczych Gruzinów, którzy stają się tak ofiarami bestialstwa Rosjan, jak i światowej obojętności. Film jest też refleksją nad rolą mediów w kreowaniu rzeczywistości i trzeba od razu powiedzieć, że nie proponuje w tej kwestii wyświechtanych opinii. Zdecydowanie daleko mu i do publicystycznego zadęcia, i do rozdmuchania emocjonalnego kina zaangażowanego.

Kompatybilność: PlayStation 3, odtwarzacze Blu-Ray, odtwarzacze Blu-Ray 3D
Czas: min.
Format obrazu: 1080p High Definition 16:9
Dźwięk: Angielski DTS-HD Master Audio 5.1; Polski Lektor Dolby Digital 5.1;
Napisy: Angielskie, Polskie
Region: A, B, C
Dodatki:

Napisy Blu-ray: Angielskie, Polskie