Sheeran Ed - Jumpers For Goalposts: Live At Wembley Stadium [Blu-ray]

Dodaj recenzję:
  • ID: wmg4159
  • Dystrybutor: Inny
  • Dostępność: Wysyłamy w ciągu 3-15 dni
  • szt.
  • 99,89 zł
„Nigdy nie zapomnę tych koncertów, to było coś nieprawdopodobnego” – mówił Ed Sheeran, zapowiadając piosenkę „Sing” podczas jednego z trzech koncertów na stadionie Wembley, które zagrał w lipcu 2015 roku. Słowa te można usłyszeć w koncertowym filmie „Jumpers For Goalposts Live at Wembley Stadium”, będącym pokłosiem wspomnianych występów. 
 
Ponad 240 tysięcy fanów w trzy dni obejrzało koncerty Eda Sheerana na stadionie Wembley. Publiczność reagowała fantastycznie, artysta dał z siebie wszystko, zaś wsparcia w jednej z piosenek udzielił mu sam sir Elton John. Na filmie jest wiele cudownych momentów, chociażby ten, gdy publiczność chóralnie odśpiewuje refren do ballady „Thinking Out Loud”, a kamera wychwytuje fankę, która śpiewając, zalewa się łzami. Albo tańczący i śpiewający cały stadion przy kompozycji „Sing”. 
 
Za reżyserię filmu „Jumpers For Goalposts” odpowiada Paul Dugdale. Uchwycił on w obrazie również momenty zakulisowe oraz zawarł wypowiedzi Eda Sheerana przed koncertami. Artysta jest w nich wyraźnie przejęty i podekscytowany wyzwaniem, jakim było zagranie trzech koncertów na wielkim stadionie dla tak licznej widowni. Spore wrażenie robią ujęcia z dystansu, pokazujące malutkiego Eda na tle potężnych telebimów, wiszących na scenie za nim, na których pokazywano wizualizacje i klipy. 
 
„Nie marzyłem o trzech, marzyłem o jednym koncercie na Wembley” – mówi Ed w materiałach zakulisowych, przyznając jednocześnie, że to marzenie pojawiło się w jego urodziny, gdy kroił tort. Film zawiera również wypowiedzi współpracowników angielskiego artysty. 
 
Występy na Wembley były częścią tournée poświęconego promocji drugiej płyty Eda Sheerana, "X", która w Polsce dwa razy pokryła się platyną. Na całym świecie sprzedała się w nakładzie przeszło czterech milionów egzemplarzy. 
 
Wspomniany film został dołączony do tak zwanej „Wembley Edition” płyty „X”, na której poza piosenkami z pierwszego wydania jest pięć nowych kompozycji: „English Rose”, „Touch And Go”, „New York”, „Make It Rain” oraz nagrany z zespołem Rudimental utwór „Lay It All On Me”. Obraz przygotowano w formatach DVD oraz Blu-ray. 
 
Tracklista: 
 
1. I'm A Mess
2. Lego House
3. Photograph
4. Bloodstream
5. Don't
6. I See Fire
7. Don't Go Breaking My Heart
8. Thinking Out Loud
9. The A Team
10. You Need Me, I Don't Need You
11. Sing
 
Dodatki:
1. Afire Love
2. Drunk
3. Tenerife Sea
4. Take It Back / Superstition