Baraka [Blu-Ray]

Dodaj recenzję:
  • ID: bd436
  • Dystrybutor: Inny
  • Dostępność: Wysyłamy w ciągu 3-15 dni
  • Polska wersja: Polskie napisy brak polskiej wersji
  • szt.
  • 72,89 zł

Tytuł oryginalny: BARAKA (Blu-Ray)
Reżyseria: Ron Fricke
Muzyka: Brendan Perry, Dead Can Dance, Lisa Gerrard, Michael Stearns

"Baraka" to rodzaj niewerbalnej filmowej refleksji, próba pokazania naszej planety odkrywająca naturalne piękno różnych miejsc świata, ukazująca stan ludzkiej duchowości.

"Baraka" pokazuje cud narodzin, życia i śmierci, a także skłonność ludzi do samodestrukcji.

Oglądając "Barakę" widz patrzy na wszystko - na to, co jest błogosławione, i co przeklęte na Ziemi. Kamera bez skrępowania pokazuje piękno i terror: potoki ludzi płynach po ulicach metropolii, a w następnym ujęciu wylęgarnię kurczaków, gdzie tysiące ptaków jest sortowanych według płci.

Efekt nakładający się na siebie obrazów działa niezwykle sugestywnie.

Pokazując Jerozolimę trzech kultur: Żydów, Muzułmanów i Chrześcijan, modlących się w ich świętych miejscach, znajdujących się w tak bliskim otoczeniu, film pokazuje, jak ważna jest duchowość dla wszystkich ludzi, bez względu na religię, kulturę czy narodowość.

Miejsca, które można zobaczyć w "Barace" to, między innymi: Ayers Rock w Australii, piramidy w Egipcie, bazylikę Św. Piotra w Watykanie, Plac Tiananman, obóz koncentracyjny w Oświęcimiu, Wyspy Galapagos, hawajskie wulkany oraz Mount Everest.

Muzykę "Baraki" skomponował związany z grupą Dead Can Dance Michael Stearns. Soundtrack złożony z kilkunastu utworów uzupełnia obraz i nadaje siły filmowi Fricke'go. W jednej z recenzji Rogert Ebert pisze, że Stearns łączy muzykę etniczną z zachodnimi ideami.

Kompatybilność: PlayStation 3, odtwarzacze Blu-Ray
Czas: 96 min.
Format obrazu: 2.20:1 1080p High Definition 16:9
Dźwięk: Brak dialogów: DTS-HD Master Audio 5.1; Dolby Digital 5.1
Napisy: Brak napisów
Region: B
Dodatki: "Baraka: A Closer Look" (76.30 min), Restoration (7.05 min),